Proud to be part of the
In partnership with
Proud to be part of the
In partnership with

Staff

At Daubeney we are federated with Sebright and Lauriston Schools and some of our staff work across all three schools.

Staffing List

Senior Leadership Team

Robin Warren
Executive Head Teacher

Gregory Logan
Head of School

Raj Dharma
Deputy Head Teacher, SENDCo and Assessment Lead

Cheryl Gustave
Assistant Head Teacher

Jatin Shamji
Federation School Business Leader

Matthew Swarbrick
Assistant Head Teacher, Designated Safeguarding Lead, Maths, Science, and Teaching & Learning Leader

Seema Bibi
Acting Assistant Head Teacher

Federation Staff

Lorraine Groom
Federation Business Manager

Jenni Bird
Pastoral Care Manager

Troy Utz
Specialist Teacher

Sara Alonso
Spanish Teacher

Tyler Williams-Graham
IT Support Assistant

Amrika Luchmee
OPAL Play Worker

Mohammed Bakouse
Federation Network Manager

Teaching Team

Nursery

Seema Bibi
EYFS Leader

Saira Afsar

Reception

Seema Bibi
EYFS Leader

Sophie Payne
Yellow Class Teacher

Hannah Phillips
Blue Class Teacher

Year 1

Sultana Alam

Nargis Shaikh

Year 2

Katie Lawrie
Computing Leader

Mumtaz Hussain

Amy Smith
Creativity Leader

Year 3

Mehfuja Patel

Gina Gray

Year 4

Ebony Lester
Leading Literacy Practitioner

Ismail Matvad

Year 5

Matthew Swarbrick

Jacinta Meehan

Lois Cheung
Anthropology Leader

Najmul Shikdar

Year 6

Violeter Kepha

Teuta Krueziu

Trisha McDonald
Sustainability Lead

Additional Teaching Staff

Simeon Grant
Sports Coach

Simon Quail
Sports Coach

Sevcan Korbay
Intervention & Support

Aneta Mauer-Slusarczyk
Maths Tutor

Brian O'Flynn
Music Teacher

Prisca Awrening
Inclusion Support Worker

Shelina Chowdury
Pastoral Care Lead

Rym Cherid

Support Staff Team

Besime Luta
Nursery Education Officer

Emily Li Vigni
Learning Support Assistant

Sue Mehmet
Learning Support Assistant

Charmaine McKenzie
Learning Support Assistant

Gemma Hussey
Learning Support Assistant

Namo Sherabayani
Learning Support Assistant

Joan Smythe
Lead Learning Support Assistant

Camille Kaethner
Learning Support Assistant

Sue Groves
Lead Learning Support Assistant

Sandra Richards
Learning Support Assistant

Susanna Custodio-Benedito
Learning Support Assistant

Richardo Paulo Ramos
Lead Learning Support Assistant

Owen Daley
Learning Support Assistant

Senien Syeda
Learning Support Assistant

Yasmin Karim
Learning Support Assistant

Melanie Dinh
Learning Support Assistant

Caren King
Nursery Education Officer

Prisca Ahwireng
Learning Support Assistant

Toni Pope
Learning Support Assistant

Tyrone Brown
Learning Support Assistant

Daisy Gedny
Learning Support Assistant

The Nest - Nurture Team

Miss Asiya

Ms Clare

Jenni Bird

Admin Team

Carol Jones
Senior Admin Officer

Shahina Khanam
Finance Officer

Debi Groves
Admin Assistant

Fataima Begum
Admin Assistant

Jennie Coyston
Pupil Data Officer

Premises & Catering Teams

Dave Coyston
Premises Manager

Raymond Morris
Premises Team

Sarah Buckman
Catering Team

Antonio Milton
Catering Team

Shazia Araf

Asma Dita

Aleksandra Krause

Bridget Putinas
Catering Team

Hira Siddiqui
Catering Team

Val Etienne
Catering Team

Zarzena Page
Catering Team

Extended Day

Owen Daley